Chyba EMW0061 - Nelze spustit Microsoft Word
Správní agendy Podpora Školení O nás

Dne 3.6.2024 probíhá výpadek systémů České pošty, který se projevuje i nedostupností serverů Postsignum. Pokud používáte časová razítka od Postsginum, tak nefunguje poskytování časových razítek a tedy nelze provést podepsání dokumentů s použitím časového razítka.

Před zápisem nového případu na HelpDesk, prosím, prostudujte aktuálně řešené otázky, zda váš problém již na této stránce není popsán.

Chyba EMW0061 - Nelze spustit Microsoft Word

V tomto dokumentu:

Chyba se hlásí, pokud selže spuštění Wordu pomocí automatizačního rozhraní Word.Basic.

Řešení  

Důležité je, jaká konkrétní systémová chyba se hlásí v detailu chyby. Pokud je uvedeno "Nesprávný řetězec třídy/Class not registred", tak to znamená, že nemáte kompletní instalaci Wordu.

Nově po aktualizaci Wordu (verzí 2016/2019/2021) z června 2023 se hlásí chyba "Volaný odmítl volání/Nezdařilo se vzdálené volání procedury/Nezdařilo se vzdálené volání procedury". Doporučujeme uvedenou aktualizaci neinstalovat, reklamovat chybu u Microsoftu (my jsme report chyby zasílali) a očekávat zda v další verzi Wordu provede Microsoft opravu této chyby. Do dalších verzích programů doplníme postup, který chybu Wordu obchází. Případně můžete přestat používat mechanismus dosazování pomocí automatizace Wordu a nechat dosazovat na serveru pomocí WS AGR. Chybu Wordu (která spočívá v tom, že chybně se inicializuje při spuštění přes automatizační rozhraní) lze také dočasně obejít spuštěním Wordu (s vytvořeným prázdným dokumentem) dříve, než spustíte generování dokumentu ve VITĚ. Obdobným způsobem obchází chybu ve Wordu následující verze našich aplikací:

  • Stavební úřad - 5.1.0.71
  • Přestupky - 5.1.0.91
  • Úřad územního plánování - 2.1.0.79
  • Správní úřad - 2.2.0.33
  • Památky - 2.1.0.25
  • Sekretariát - 4.7.0.69